Sevgililer Günü’nün Popüler Hediyeleri

Sevgililer Günü’nün Popüler Hediyeleri

Aşıkların günü 14 Şubat’ın en çok tercih edilen hediyelerini bir infografikle anlattık. Bakın çiftler birbirlerine hangi hediyeleri alıyorlar!

Yüzyıllardır süregelen en romantik gelenek… 14 Şubat çiftlerin aşklarını tazelediği, dünyanın pek çok yerinde kutlanan en özel günlerden birisi. Pek çok aşık sokaklarda el ele dolaşıp, hoş bir akşam yemeği ile bu özel günü geçiriyor. Hediyeler ise Sevgililer Günü’nün olmazsa olmazı. Peki bu dönemde internet üzerinden en çok hangi ürün sipariş ediliyor?

1.Takı %26

Filmlerde olduğu gibi, romantik bir yemeğin ardından sevgilisine göz alıcı bir takı hediye edenlerin sayısı oldukça fazla. Bu dönemde takı ürünleri Ocak ayına göre neredeyse yüzde 15 daha fazla sipariş edilerek en popüler ürünler arasında yer alıyor. Kolyeler ise takı ürünlerinin gözdesi.

Kolye %29

Bileklik %28

Küpe %23

Yüzük %11

2. Ayakkabı %20

Şubat soğuğunda aşkını sıcak tutmak isteyenler sevdiklerine bot ve çizme alıyorlar.

3. Kozmetik %15

Kişisel bakıma öncelik verenler kozmetik ürünlerine yöneliyor. Parfüm ürünlerinin sipariş sayısı bir önceki aya göre neredeyse yüzde 20 oranında artarak ipi göğüsleyen hediye çeşidi oluyor.

Parfüm %81

Saç Bakım %11

Makyaj %5

4. Çanta % 12

Güzel bir çantaya hangi kadın hayır diyebilir ki? Kombinlerin vazgeçilmez aksesuarı olan çantalar, 14 Şubat’ın değişmeyen hediyeleri arasında. Bu kategoride en çok sipariş verilen ürünler ise yüzde 60 orana sahip olan omuz çantaları.

5. Saat %7

Bir ömrü beraber geçirme yolunda ilerleyen çiftler, birbirlerine aşklarının her saniyesini simgeleyebilecek şık bir saat almayı da tercih edebiliyor.

Aşklarını tutkulu yaşayanlar

Sevgililer Günü’nü daha özel hale getirmenin yolu iç giyim ürünlerinden geçiyor. En popüler ürün ise sütyenler.

Sütyen
İç giyim takımı
Gecelik & Jartiyer

En çok sipariş verilen şehirler

Galata Kulesi’ne çıkan Arnavut kaldırımlı sokaklar, Adalar’da hoş bir fayton gezintisi, Kız Kulesi manzaralı boğaz havası… Aşk kartpostallarındaki fotoğraflara ev sahipliği yapan İstanbul, Sevgililer Günü’nde açık ara en çok hediye siparişi verilen şehir.

İstanbul %46
Ankara %10
İzmir %7

Online alışverişi en çok sevenler

Online alışverişin müdavimi olan kadınlar bu özel günde de erkeklere göre daha fazla ürün sipariş ediyor.

% 57,5 Kadın

% 42,5 Erkek

 Lidyana.com üzerinden 1 – 14 Şubat 2016 tarih aralığında yapılan satışlar baz alınarak hazırlanmıştır.

Leave A Reply

Navigate