Seyahat Etmeyi Kolaylaştıracak 10 Bavul Yerleştirme Hilesi

Seyahat etmek dünyanın en güzel şeylerinden biri! Tatil denilince en az bizim kadar heyecanlandığınızı duyar gibiyiz! Her güzel şeyin bir sıkıntısı çıkmazsa olmaz, bilirsiniz. Tatile çıkmak, bir iki gün de olsa boşlukları doldurmak harika da olsa işin zor tarafları da yok değil! Özellikle giyimine kuşamına fazla önem veren bir insansanız, tatil bavulu hazırlamak yapılan seçimlerin zorluğundan dolayı çoğu zaman sizi muallakta bırakır. Onu mu seçsem bunu mu diye uzun uzun kıyafetlerinize ve ayakkabılarınıza bakmadan önce seyahat etmeyi kolaylaştıracak 10 bavul yerleştirme hilesi’ne ve sizin için seçtiğimiz tatil ürünlerine göz atmayı unutmayın!

1. Kozmetik vb. çoraplara!

Parfüm, far paleti, krem gibi kırılabilecek eşyalarını çoraplarının içerisine sokabilirsin. Hem yer kaplamazlar hem de kırılmalarını önlemiş olursun.

Editörün Seçimleri:

 

1. DOLCE & GABBANA Parfüm⎜2. CACHAREL Parfüm

2. Küpelerini düğme deliklerine geçir.

Her seyahatte küçük küpeler göz açıp kapatana kadar kaybolur. Bu kez önlemini erken al, büyükçe bir düğmenin her deliğine farklı bir küpe geçirebilirsin.

Editörün Seçimleri:

 

1. A2 JEWELERY Küpe⎜2. MİKLAN Küpe

3. Kabloyla alakalı her şeyi gözlük kabına koyabilirsin.

Çantaya atılan kabloların sonu ne oluyor az çok tecrübe etmişsindir. Kablolarını güzelce sarıp gözlük kabının içerisine yerleştirirsen dolaşmış kablolarla uğraşmak zorunda kalmazsın.

Editörün Seçimleri:

 

1. LE CORD Şarj Kablosu⎜2. LE CORD Şarj Kablosu

4. Kırışıklıklara karşı plastik torba!

Kırışmasını istemediğin kıyafetleri kuru temizleme poşeti ya da bez bir kıyafet poşetine koy öyle katla. Bu torbalar kırışmalarını engelleyecektir.

5. Kolyelere pipet yardımı!

Çantalarda en çok dolaşan bir diğer şey de kolyeler! Bazen saatlerce uğraştırabilen kolyelerin dolaşmaması için yapılacak şey çok basit. Kolyenin bir ucunu bir pipetin ucundan geçirip diğer taraftan kapatıyoruz.

Editörün Seçimleri:

 

1. ATELIER PETITES PIERRES Kolye⎜2. YOUDESIGN Kolye

6. Ayakkabılar duş bonesine!

Genellikle ayakkabıları ayrı bir çantada taşımak gibi bir şansımız olmuyor. Hem nereye giderseniz gidin çok fazla ayakkabı götürmemek en doğrusu. Yine de inat ettim alacağım diyorsan ayakkabılarını duş bonesi geçirebilirsin. Boneyle uğtaşmak istemeyenler bot yağmıurlukları da aynı işi görecektir.

Editörün Seçimleri:

 

1. CASAVIE Ayakkabı Yağmurluğu⎜2. CASAVIE Ayakkabı Yağmurluğu

7. Rulo kıyafetler daha az yer kaplar!

İşte en çok bilinen bavul hilelerinden biri. Burada önemli olan çok hassas kumaşı olmayan kıyafetleri rulo yapmak. Jean, tişört gibi kıyafetlerini rulo yapabilirsin ama keten, ipek gibi hassas kumaşlı ürünlerini rulo yaparsan kesin kırışacaklardır haberin olsun.

8. Saklama alanı ayakkabılar!

Ayakkabıları duş bonesine geçirdik, küçük eşyalarımızı çorapların içerisine tıktık, geriye ne kaldı? Çorapları ayakkabıların içerisine koymak. Unutma küçük bir bavulda açılan her alan istediğin bir parçayı daha yanına alabileceksin demek!

Editörün Seçimleri:

 

1. JETLAG Çorap⎜2. JETLAG Çorap

9. Az alt daha fazla üst!

Hadi itiraf et kendine her tatil kaç tane kıyafeti boşu boşuna yanında taşıdın ve giymeden geri getirdin. Bu kez öyle yapma. Örneğin iki tane pantolon yerine bir kot bir etek al. Her alt parçan için ona uygun ve kombinlenilebilecek üç adet üst al. 2 alt 6 üstle geçiremeyeceğin tatil yoktur. Abartmamaya dikkat et.

Editörün Seçimleri:

 

1. LULU Büstiyer⎜2. FREE PALMS Tişört

10. İç çamaşırları sütyenlere!

En ufak boşluğu bile doldurmak gerek derken şaka yapmıyorduk! İç çamaşırların için fazladan alan açacağına sütyenlerinin içerisine doldur. Böylece hem alanın olacak hem de sütyenlerin formunu korumaya devam edecek.

Editörün Seçimleri:

 

1. SIMI Sütyen⎜2. FIFTH SENSE Sütyen

2 Comments

  1. Pingback: Hayal ile Gerçeğin Birleştiği Ülke: İtalya - Number L

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigate