Son Zamanların İlham Verenlerinde Bugün: Genç ve Yetenekli DJ Carlita

“Carlita’’ adıyla bilinen Carla Frayman, Burning Man de dahil olmak üzere neredeyse dünyanın her yerine dokunmuş, yıldızı giderek parlayan genç bir dj ve prodüktör. Müziğine genlerinde taşıdığı çeşitliliği sığdırarak ilerleyen Carlita, Orta Doğu ve Latin Amerika’dan gelen esintileri etnik beatler, tropik saykedelik ve afro disco sesler ile tamamlarken yorulmuş bedenlere, karışmış zihinlere iyi gelen seçkisiyle dinleyenlerini başkaca dünyalara ışınlıyor… Türk baba ve İtalyan bir annenin güzel ve yetenekli kızı Carlita, evrene kendine özgü tarzıyla ilham saçmaya devam ediyor.

Carlita’yı sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

Seni tanımak isteriz, bize kendinden bahseder misin?

İsmim Carla ve performans adım Carlita olarak geçiyor. 24 yaşındayım. Meksika’da yaşıyorum. Şu an Tulum’da karantinadayım 🙂  10 yaşımdan beri müzik hayatımın en önemli parçası. Yoga, meditasyon ve sörf yapmayı çok seviyorum.

DJ’lik kariyerin nasıl başladı?

Müzik kariyerime üniversitenin ikinci senesinde arkadaşımın aldığı mini controller’la oynayarak başladım diyebiliriz. Üniversitede daha çok hobi olarak çalıyordum. Sonra full time işimi (Parti Organizasyonu şirketinde Müzik Yönetimi) bırakıp, yaz sezonunda kendimi tamamen showlara vermeye başladım.

İlk müzik festivalin ve senin için en özel performans hangisiydi?

İlk müzik festivali performansımı hatırlamıyorum ancak ilk showumu çok iyi hatırlıyorum. İlki Boston, Bijou’daydı. Üniversitenin üçüncü senesi, 2015 Eylül ayında hobi olarak başlayan dj’lik, full time işe dönüştü diyebiliriz. En özel ve anlamlı performansım ise Tulum’da Maxa Camp’ta 10 saat durmadan çalmamdı. Orada neredeyse 2000 kişi vardı ve elbette böyle olacağını hiç tahmin etmiyordum. Gerçekten hayatımda en mutlu olduğum anlardan biriydi.

Hikayen yurt dışına nasıl taştı, NY ve Meksika maceralarından bahsedebilir misin?

Hikayem üniversitede Boston’da başladı. Okulu bitirince New York’a taşındım. Müzik ve Marketing (üniversiteden mezun olduğum bölüm) alanında şirketlerde çalıştıktan sonra, yapmak istediğim şeyin full time müzik olduğuna karar verdim. Kendimi yazın Mykonos ve İbiza’da çalarken buldum. Denedim ve şu anda buradayım. New York’u çok seviyorum ancak en mutlu olduğum yerin Mexico City olduğuna karar verdim ve Meksika’da yaşamaya devam ediyorum.

Prodüksiyonlarında nelerden esinlenirsin? Ne tür sesler kullanmayı seviyorsun?

En çok 60’lar, 80’ler rock müzik hoşuma gidiyor. Aslında o dönemlerden oldukça fazla esinleniyorum. Ağır basslar ve synthler kullanmayı seviyorum. Mümkün oldukça sesleri kendim kayıt etmeyi seviyorum, daha orijinal duyuluyor. Doğa seslerini, electro ve bass gitarları, çello, piyano gibi elementleri kaydedip prodüksiyonlara ekliyorum.

En çok hangi DJ ile beraber çalmayı isterdin?

Who Made Who

İzolasyon günlerinde neler yapıyorsun, zamanını müzik dışında nasıl değerlendiriyorsun? 

Güne her sabah aynı rutinle başlıyorum. Uyanıyorum ve günlük tutmaya başlıyorum. Ardından 10-15 sayfa kisisel gelişim kitabı okuyorum. Nefes egzersizleri ve meditasyonun ardından 45 dakika yoga yapıp, denize giriyorum. Pazar hariç her gün bu rutini izliyorum. Müzik dışında, gün içinde yürüyüşler yapıyorum. Güneşin doğuşunu ve batışını izliyorum. Anı yaşamaya çalışıyorum 🙂

Carlita’dan Lidyana’ya özel playlist!
Hemen dinlemek için görseli tıkla, moda ve müziği birlikte yaşa!

Biraz da bizim ilgimizi çekecek konulara gelelim… 🙂
Gardrobunun ve stilinin vazgeçilmez parçaları neler?

Uzun bir süredir gardrobum bavulumun içi diyebiliriz. Evime 5 aydır gitmedim. Yanımda çok fazla eşya taşıyamıyorum. Ancak genellikle kimono giymeyi çok seviyorum. Çünkü zamanımın çoğu sıcak yerlerde geçiyor.

Performanslarında giymeyi sevdiğin, olmazsa olmazların neler?

Genellikle ITMFL’dan ceketler ve pijamaları giymeyi çok seviyorum. Yazlık yerlerdeyse kimono, keten pantalon, yine gezdiğim yerlerden aldığım pijamaları giymeyi seviyorum.

Lidyana.com’da hangi ürünler senin tarzını yansıtıyor?

Carlita Lidyana.com’dan aşağıdaki ürünleri seçti!
Deniz kenarında bir hayat tercih ettiğini tahmin ediyoruz. 🙂

Carlita’nın sevdiği ürünlere göz atmak için aşağıdaki linklere tıklaman yeterli!

Tercih Ettiği Bikiniler : Her an denize girebilmeli ?

https://www.lidyana.com/shikoo-swimwear-haki-straplez-ve-alti-bagcikli-bikini
https://www.lidyana.com/direct-message-ten-upwind-bikini
https://www.lidyana.com/direct-message-bordo-breezy-bikini

Üstüne Rahat ve Şık Kimonolar ?

https://www.lidyana.com/sumthinkco-purple-haze-kimono
https://www.lidyana.com/marka-kontrast-baglamali-kimono

Olmazsa olmazı : Güneş Gözlükleri ?

https://www.lidyana.com/common-people-kristal-koyu-yesil-jamie-m-gunes-gozlugu https://www.lidyana.com/common-people-mat-gri-fume-jamie-m-gunes-gozlugu
https://www.lidyana.com/komono-komono-shaun-rum-gunes-gozlugu

Leave A Reply

Navigate