Tatil Boyunca Saçlarımıza Nasıl Bakmalıyız?

Sonunda tatile gidip bütün gün güneşlenebileceğimiz, Instagram’a atılabilecek güzellikte tonla fotoğraf çekebileceğimiz, doğal güzellikler içinde kaybolacağımız zamanlar geldi! Bronz tenimiz ve güneşten belirginleşmeye başlamış çillerimizin hayalini kurmadan önce güneşin, denizin ve tüm bu eğlencenin saçlarımıza nasıl zararlar verebileceğini düşünmemiz gerekiyor. Uzmanlara sorduk, yaz boyunca tatil öncesi, tatil sırasında ve tatil sonrasında saç bakımı nasıl olmalı işte cevabı;

Tatil Boyunca Saçlarımıza Nasıl Bakmalıyız?

1. Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Tatil güneşi, klor ve tuz kombinasyonu saçlarınıza öyle beklediğiniz gibi güneşten bir öpücük kondurmaz aksine saçınızı çok kuru, kırılgan ve nemsiz bir hale sokar. Bu yüzden şehirden kaçmadan önce saçınızı bir takım ön hazırlıklar içerisine sokmalısınız.Çoğu saç stilisti tatile çıkmadan önce saçınızı uçlarından aldırmanız gerektiğini savunuyor. güneş zaten kuru olan saçlarınıza ekstra hasar verecek, gitmeden kırılmış saç uçlarınızı aldırırsanız direkt daha iyi bir durumda başlamış olursunuz. Saçınız özellikle kuruluğa eğilimliyse ve çok fazla işlem görüyorsa gitmeden saç maskeleri ve yağları içeren bir haftalık yoğun bir saç bakımı rutinine girmenizi tavsiye ediyoruz.

Editörün Seçimleri:

       


2. Tatil Esnasında Yapılması Gerekenler

Bütün gün SPF’li krem sürmeden güneş altında yatmayacağınızı biliyoruz. (en azından umuyoruz) Krem sürmeden yatarsanız başınıza neler gelebileceğini Güneş kremi seçerken nelere dikkat etmeliyiz? yazımızda bahsetmiştik. Sürpriiz! Kremsiz yatmama kuralı saçınız için de geçerli! Isı, saçlarımızın daha kırılgan olmasına ve kırılmaya daha yatkın olmasına neden olur; Buna karşı koruma sağlamak için, güneş ışınlarına maruz bırakmadan önce kuru saçlarınıza tercihen UV karşıtı bir sprey sıkmayı da da bakım kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Saçlarını her gün başka renk yapmaya bayılıyor, renkli saçlarla aşk yaşıyorsanız bir kötü haber de size! Saç boyama saçın doğal korumalarının çoğunu silip süpürdüğü için sizin özellikle boyalı saçlar için üretilen ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Uzmanlara göre saç en çok ıslakken kırılmaya müsait bu yüzden denizden ya da havuzdan çıktığınız gibi saçınızı taramaya kalkışmayın. Önce saçınızın dolaşmış yerlerine biraz bakım spreyi sıkın ve geniş uçlu bir tarakla uçlardan diplere doğru çıkacak biçimde tarayın. Güneş, klor, kum ve diğer insafsız koşullara karşı iyi bir şampuanı da çantaya atmak çok önemli.

Editörün Seçimleri:

       


3. Güneşte Şekillendirme

Elinizde kokteyliniz bardan sahile yürürken önemli olan şey abartılı bir saç modeli değil bir an önce yerinize varabilmeniz. Tatil demek saçın en doğal göründüğü hali demek, hem bavulunuzdan saç maşası ya da düzleştiricisini çıkarttığınızda bir çift daha ayakkabı için yer açılacak bunu bir düşünün! Klasik ve seksi dalgalar her tatilin klasikleşmiş görünümü olabilir ama bu saç modeli herkese yakışıyor! Bu yüzden deniz tuzu spreyini çantaya atmakta fayda var.

Editörün Seçimleri:

       


4. Tatil Sonrasında Yapılması Gerekenler

Tatilden döndünüz diye tatil saçınızdan vazgeçmenize gerek yok! Tabi bu ekstra çevresel durumlar yüzünden saçlarınıza her zamankinden biraz fazla şefkat göstermeniz gerekiyor. Saçınızın bu seyahatte çok yıprandığını düşünüyorsanız uzmanların tavsiyesi şu “saçınızı onaracak bir şampuan ve kremle yıkayın ve onarıcı saç maskesini saçınızın ortasından uçlarına uygulayın. Saçlarınızı streç filme sarın ve sıcak havluda 20 dakika bekletin. Saçları tekrar durulayın ve haftada bir kez saçlarınız toparlanana kadar bu bakımı uygulamaya devam edin.” Geceden sürülüp sabaha kadar bırakılan yoğun bakım maskelerine de bir şans verebilirsiniz!

Editörün Seçimleri:

       

 

DAHA FAZLA SAÇ BAKIM ÜRÜNÜ 

1 Comment

  1. Pingback: Sonsuz Bronzluğa Giden 7 Adım - Number L

Leave A Reply

Navigate