Ünlülerden Makyaj Sırları

Ünlü güzellerin güzelliklerine güzellik katan, onları daha da ışıltılı yapan özel dokunuşları ve teknikleri merak ediyoruz. Onların makyaj sırlarını öğrenip kendimize nasıl uygulayabiliriz? sorusunun cevabını öğrenmek için sizi yazının devamını okumaya davet ediyoruz.

1. Fondöten Seçimi ve Uygulaması

Fondöten gerçekten çok uğraşlı, ama bir o kadar da sık kullanılan bir ürün. Öncelikle kendi cildinizi tanımalısınız ve cilt tipinize göre fondöten arayışına girmelisiniz. Ne var ki iş burada bitmiyor, bir de fondöteni uygulaması var. Pahalı ve kaliteli ürün kullanmak size her zaman mükemmel sonucu vermez, özellikle söz konusu olan ürün fondöten ise… İşte size yol gösterecek bir kaç adım:

  • Fondöteni mutlaka temiz cilde uygulayın. Cildinize uygun bir tonik işinizi görecektir.
  • Doğal bir görünüm için uygulamaya yüzünüzün ortasından başlayın, ardından çene ve alnınıza geçin. Bir profesyonel eli değmiş gibi görünsün istiyorsanız fırçadansa sünger ile sürmeyi deneyebilirsiniz.
  • Son olarak fondöteni tüm yüzünüze harmanlamayı unutmayın.

Yakın zamanda ünlülere ve makyaj artistlerine baktığımızda mat bitişli fondötenler yerine ışıltılı fondötenleri tercih ettiklerini görüyoruz. Siz de Sinem Kobal gibi ışıltılı bir fondöten seçebilirsiniz. Işıltılı ve hafif fondötenler sizi daha genç ve enerjik gösterir.

Fondöten Önerileri:

  

1. DIOR Fondöten⎜2. LA MER Fondöten⎜3. LA PRAIRIE Fondöten⎜4. CHANEL Fondöten

2. Göz renginize göre far paleti seçin

“Farlar gözlerin aynasıdır” diye boşuna dememişler! Far, gözlerimizin rengini öne çıkarmak için kullanılır, ama şunu not etmekte fayda var: Her far her göz rengine hitap etmeyebilir. Açık renkli gözlerde dikkat çekmek için kontrast renk kullanmak önemli. Örneğin Cara Delevigne gibi mavi gözleriniz varsa, turuncu far ile tüm dikkati gözlerinize çekebilirsiniz. Ancak turuncu far her zaman kıyafete uymayabilir, bu durumda bakır ve kiremit renkleri de tercih edebilirsiniz.

Koyu renkli gözler için iş çok daha kolay, her türlü far yakışır, ama cool biz göz makyajı istiyorsanız bizim tavsiyemiz, tıpkı Neslişah Alkoçlar gibi koyu siyah bir far ile puslu gözler.

Far Önerileri:

  

1. SHSEIDO Trio Far Paleti⎜2. CHANEL 2’li Far Paleti⎜3. ESTEE LAUDER 2’li Far Paleti⎜4. ESTEE LAUDER 2’li Far Paleti

3. Aydınlatıcı

Son dönemde hızla popülerleşen aydınlatıcılar çoğu kişi tarafından elmacık kemiklerini belirginleştirmek amacıyla kullanılıyor. Aydınlatıcı gece gündüz fark etmeksizin cildinizin ışıkla dans etmesini sağlar.

Siz de Serenay Sarıkaya gibi ışıl ışıl bir görünüm elde etmek isterseniz aşağıdaki aydınlatıcıları deneyebilirsiniz.

Ünlülerin güzellik sırlarına baktığımızda aydınlatıcıların başka kullanım şekilleri de olduğunu ve bu hileleri sıkça kullandıklarını görüyoruz.

  • Fondötenden önce krem aydınlatıcı uygulayın. Bu uygulamayla beraber çok daha doğal bir görünüm elde edeceksiniz.
  • Aydınlatıcıyı vücudunuzda kullanın, örneğin bacaklarınızda kullanmayı deneyin. Özellikle bacaklarınızın görüneceği bir gece kıyafeti giydiğinizde ışıl ışıl bir görünüm elde edeceksiniz ve bütün gözler sizde olacak!
  • Daha büyük dudak etkisi yaratın. Dudakların üst kısmına aydınlatıcı kullanmak daha büyük bir dudak etkisi yaratır.

Aydınlatıcı Önerileri:

  

1. CHANEL Aydınlatıcı Serum⎜2. LA MER Aydınlatıcı Jel⎜3. CLINIQUE Aydınlatıcı Nem Maskesi⎜4. CLINIQUE Chubby Stick Aydınlatıcı

4. Maskara

Kadınların sürmeden asla dışarı çıkmam dedikleri ürün: Maskara. Gerçekten de ünlülere de bakıldığında sadece bir maskara ve hafif bir nemlendirici ile kendini sokağa atanlar oldukça fazla; örneğin Bensu Soral. Bu kilit ürünü sürmesi kolay gözükse de göz kapaklarınız kolaylıkla rimel lekesi olabilir. Hele uzun kirpikleriniz varsa, göz kapaklarınızı bu lekeden engellemek oldukça zor. Bu durumda size tavsiyemiz göz kapaklarınıza kapatıcı sürmeniz.

Maskara Önerileri:

  

1. CHANEL Waterproof Maskara – Siyah⎜2. DIOR Addict Maskara – Siyah⎜3. LANCOME Grandiose Extreme Maskara – Siyah⎜4.YVES SAINT LAURENT Volume Effect Maskara Babydoll – Siyah

MÜKEMMEL INSTAGRAM MAKYAJI İÇİN GEREKLİ 12 MAKYAJ MALZEMESİ

2017 OSCAR ÖDÜL TÖRENİ’NİN EN DİKKAT ÇEKİCİ 5 MAKYAJI

 

2 Comments

  1. Pingback: Senin Kırmızı Rujun Hangisi? - Number L

  2. Pingback: Hangi Gözlük Seninki? - Number L

Leave A Reply

Navigate