Ünlülerin Seçimi Güneş Gözlükleri

Ünlülerin Seçimi Güneş Gözlükleri

Sosyal medyanın hayatımızın her alanına etki ettiği günümüzde, moda belki de bundan en çok etkilenen alan. Öncesinde mağaza mağaza gezdiğimiz, Fashion Week takip ettiğimiz, dergi karıştırdığımız günler gitti, artık modayı Instagram hesapları üzerinden, Youtube kanallarından takip ediyoruz.

Attıkları her adımdan haberdar olduğumuz ünlüler bu kez güneş gözlüğü seçimlerimizde yol gösterici oluyor. Son günlerin en çok konuşulan, başarılı ve güzel Türk kadın oyuncularının güneş gözlüğü seçimlerini, siz kararsız hanımefendilere ilham olması adına paylaşıyoruz. Yine de akıllarda başka sorular da var:

Güneş gözlüğü alınırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • Alacağınız çerçevenin yüzünüze uygun olup olamaması. Burada “oval yüz şekli x gözlüğü takmalıdır” tarzı ahkamlar kesmeyeceğiz. Hoşunuza giden, size kendinizi iyi hissettiren her gözlük pek tabii yüzünüze uygundur. Yine de “ünlü cenazesine giderken takılan gözlük” modellerinden kaçınmak bizce doğru bir karar.
  • Gözlüğün yüzünüze tam oturup oturmadığına emin olun. Yüzünüzde bol duran bir gözlük sürekli burnunuza düşecek ve sizi rahatsız edecektir. Saplarını mutlaka yüzünüze göre ayarlatın.
  • Güneş gözlükleri çok geniş bir fiyat skalasına sahip gözlüklerdir. 2 liraya aldığınız bir gözlük sizi ne güneşin zararlı ışınlarından korur ne de size bir yararı dokunur. Yalnızca estetik açıdan güzellik arıyorsanız ucuz gözlük modellerine bakabilirsiniz ama göz sağlığınız için mutlaka kaliteli camları olan bir gözlük tercih edin.
  • Cam seçimi de gözlük seçiminde önemli. Gözlüğünüzün mutlaka UV filtreli olması gerekiyor. Çok fazla araba kullanıyorsanız polarize güneş gözlüğü edinmek en doğrusu.
  • Çerçeve rengi de seçim yaparken düşünülmesi gerekenlerden. Ten renginize çok uygun olmayan bir gözlük aldığınızda ilk başlarda hoşunuza gitse de sonradan sizi rahatsız edebilir uyarmadı demeyin.

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya, seçimini son dönemlerin en popüler gözlük modelinden yana yapmış. Renkli camlı, geometrik güneş gözlükleri hemen her yüze uyabilecek tarzda çerçevelere sahip. Kişisel stilinizde iddialı parça ve renklerden kaçmıyorsanız tercih edebilirsiniz.

İlham Al

  

1. GENTLE MONSTER Güneş Gözlüğü⎜2. SUPER Güneş Gözlüğü⎜3. AQUA DI POLO Güneş Gözlüğü⎜4. SUNDAY SOMEWHERE Güneş Gözlüğü


Hande Erçel

Hande Erçel’in gözlüğü aslında tam da güneş gözlüğü grubuna girmiyor. Şeffaf güneş gözlüğü modelleri de en az renkli camlılar kadar moda. İsterseniz numaralı olarak da kullanabileceğiniz bu şeffaf güneş gözlükleri, sıradan bir kombini şık bir görünüme çevirebilir.

İlham Al

  

1. DİTA GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ Güneş Gözlüğü⎜2. RAY-BAN Güneş Gözlüğü⎜3. GIORGIO ARMANI Güneş Gözlüğü⎜4. EYE CONNECTION Güneş Gözlüğü


Elçin Sangu

Elçin Sangu’nun gözlük seçimi de çokça gördüğümüz bir model. Yuvarlak çerçeveli gözlük modelleri beşgen güneş gözlük modelleri yanında son zamanlarda biraz sönük kalsa da şekli ve renk seçimi doğru yapıldığında ömür boyu kullanılabilecek zamansız bir parçaya dönüşebilir.

İlham Al

  

1. KOMONO Güneş Gözlüğü⎜2.EYE CONNECTION Güneş Gözlüğü⎜3. US. POLO. ASSN. Güneş Gözlüğü⎜4. SUPER Güneş Gözlüğü


Neslihan Atagül

Neslihan Atagül gözlük seçiminde işini şansa bırakmamış ve comfort zone’undan ayrılmamış. Yıllardır severek taktığımız cat eye güneş gözlüğü modeli, Neslihan’ın yüzüne çok yakışmış. Çok büyük olmaması şartıyla cat eye güneş gözlükleri de her yüz şekline uyabilecek bir model.

İlham Al

  

1. SUNDAY SOMEWHERE Güneş Gözlüğü⎜2. ITALIA INDEPENDENT Güneş Gözlüğü⎜3. PREEN Güneş Gözlüğü⎜4. SPEKTRE Güneş Gözlüğü


Yasemin Kay Allen

Yasemin Kay Allen yaptığı gözlük seçimleriyle hayran olduğumuz bir isim. Vintage ve retro gözlük seçimi konusunda harika bir zevke sahip olan Yasemin, bu kez seçimini aynalı gözlük modelinden yana kullanmış.

İlham Al

  

1. L.G.R Güneş Gözlüğü⎜2. HAZE Güneş Gözlüğü⎜3. GENTLE MONSTER Güneş Gözlüğü⎜4. SUPER Güneş Gözlüğü


Merve Boluğur

Merve Boluğur da Serenay Sarıkaya gibi trendlerin sıkı takipçisi. Pembe çerçeveli damla gözlüğü hem yüzüne hem de tarzına çok yakışmış.

İlham Al

  

1. AQUA DI POLO Güneş Gözlüğü⎜2. RETRO Güneş Gözlüğü⎜3. LA BOOM Güneş Gözlüğü⎜4. LA BOOM Güneş Gözlüğü

DAHA FAZLA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

2017 İlkbahar/Yaz Gözlük Trendleri

Leave A Reply

Navigate