Uzun Süreli Bronzluğun 7 Sırrı

 

Yaz başından beri yapmayın etmeyin, koruyucu olmadan güneşlenmeyin dedik hatta bu konu hakkında bir yazı bile yazdık  ama eminiz bizi dinlemediniz! Tenler yavaştan koyulmaya, after-sun kremler çantalara atılmaya başlandıysa artık daha önemli konuları konuşmanın zamanı geldi! Sonsuza kadar sürmese de en azından Eylül ayındaki düğünleri aradan çıkartmanızı sağlayacak uzun süren bronzluk için yapmanız gerekenler burada!

Uzun Süreli Bronzluğun 7 Sırrı

1. Cildinizi ölü hücrelerden arındırın!

Cildinizin üst tabakasında bulunan melanin adlı pigment uyarıldığında bronzlaşmaya başlarsınız. Cildinizin üst katmanı yaklaşık olarak iki haftada bir dökülüyor bu yüzden tüm cilt hücrelerini döngüsünün başında yakalamak adına gitmeden mutlaka kese ya da peeling uygulamalısınız. Zamanınız kısıtlıysa evde kaya tuzu ve balı karıştırıp kese yardımıyla doğal peeling uygulayabilirsiniz.

Editörün Seçimleri

  

1. BOMB COSMETICS Vücut Peelingi⎜2. JUVENA Peeling⎜3. CLINIQUE Peeling⎜4. LA PRAIRIE Peeling

 

2. Su İçin!

Cildinizin yaz aylarında daha çok suya ihtiyaç duyduğunu hatırlatmamıza gerek var mı bilmiyoruz ama bu maddeyi görünce mutlaka kalkıp bir bardak su için! Kupkuru bir cildiniz olursa pul pul olup dökülme ihtimalini de yükseltmiş oluyorsunuz. Yazın zaten terleyerek yeterince sıvı kaybediyoruz, bu yüzden yeterli miktarda su tüketimi çok önemli.

Editörün Seçimleri

 

1. BIGGSHOP Cam Sürahi⎜2. BIGGSHOP Cam Sürahi

3. Cildinizi Nemsiz Bırakmayın

Cildi içerden nemlendirmek kadar dışardan nemlendirmek de hayati önem taşıyor. Uzmanlar tatilde olduğumuz süre boyunca günde 2 kez nemlendirici sürmemizi öneriyor. Bunun için hali hazırda kullandığınız nemlendirici yeterli olsa da güneş sonrası bakım kremleri özellikle bu amaçla formüle edildiği için daha çok işinize yarayabilir.

Editörün Seçimleri

  

1. CLINIQUE Nemlendirici Jel⎜2. CLARINS Gündüz Kremi⎜3. ESTEE LAUDER Vücut Nemlendiricisi⎜4. KANEBO Nemlendirici

4. Ağda yasak!

Ağda ve tüy dökücü kremler, vücudun en üst tabakasını beraberlerinde alıp götürüyorlar haliyle yeni bronzlaşmış tabakayı kaldırmaları çok yüksek bir ihtimal. Bronzluğunuzun devamı için bir süre de olsa epilasyon alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.

5. Yediklerinize dikkat!

Dermotologlara göre bazı yiyecekler bronzluğunuzun uzun sürmesinde çok etkili. Hindi, yumurta beyazı, keçi peyniri, somon, soya, badem ve avakodo gibi yiyecekler pigment üreten melanosit hücrelerinin melanin üretebilmesi için gerekli başlıca hammadde olan  tirozin açısından zengin gıdalar. Bunları yediğinizde vücudunuz daha çok melanin üretiyor ve bronzluğunuzun süresinin uzamasına yardımcı oluyor.

6. Duş jelini boşverin!

Ne kadar nem o kadar bronzluk! Daha önce de bahsettiğimiz gibi bronzluğu uzatmadaki en önemli şeylerden biri vücudu nemlendirmek! Duş jeli yerine duş yağlarından kullanırsanız temizlenirken bir yandan vücudunuzu da nemlendirmiş olursunuz.

Editörün Seçimleri

 

1. NASHI Duş Yağı⎜2. CLINIQUE Vücut Yağı

7. Mış gibi yapın!

Biraz bronzerdan ya da renkli bb kremden kimseye zarar gelmez. Baktınız bronzluğunuz eskisi kadar belirgin değil, cilt tonunuzdan biraz daha koyu bronzlaştırıcı ürünler kulanabilirsiniz. Parlak görünüm günümüzün en çok sevilen trendlerinden. Sürün highlighter’ınızı, simli nemlendiricinizi hazır bronzken pırıl pırıl parıldayın!

Editörün Seçimleri

  

1. LANCASTER Renkli Güneş Kremi⎜2. LANCASTER Renkli Güneş Kremi⎜3. BOMB COSMETICS Vücut Kremi⎜4. BOMB COSMETICS Vücut Kremi

 

GÜNEŞ KREMİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

TATİL BOYUNCA SAÇLARIMIZA NASIL BAKMALIYIZ?

2 Comments

  1. Pingback: Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz Tatil Rotaları - Number L

  2. Pingback: Göz Altı Morluklarında En Etkili 10 Göz Altı Kapatıcısı - Number L

Leave A Reply

Navigate