Vintage Stil ve İlham Kaynağı ‘FRIENDS’

Friends

Vintage tarz diyince akla ne gelir? Eski elbiseler, eski takılar, eski kıyafetler, eskiler… Yani Friends dizisine baktığımızda gördüğümüz çoğu şey, çoğu eski şey..

 

Biraz Friends’ten bahsedip sonra stil incelemesine geçelim. Friends dizisinin ilk bölümü 1994’te yayınlandı.10 yıl süren efsane dizinin etkisi; replikleri, karakterleri ve esprileriyle hala devam etmekte.

Peki bir sitcom olan Friends dizisine bizi bu kadar çok bağlayan şey neydi? Galiba cevabı çok basit; Samimiyet.

Şimdi dizideki karakterlerin stillerine beraber göz atalım.

Rachel Green (Jennifer Aniston)

Rachel Green, dizinin en romantik ve en deli ismi diyebiliriz. Tarzı da aynı karakteri gibi renkli, hareketli. Bol hırkaları, büyük sweatshirtleri, mom jeanleri,renkli mini etekleri ve kısa kot yelekleriyle cool ve samimi bir 90’lar havasını yaşadığını, yaşattığını söyleyebiliriz. Teşekkürler Rachel!

Seçilen Ürünler

1.Nocturne Mom Jean     2. Cot Culture Mini Etek     3.BSL Kadife Etek

4. Emporio Armani         5. BSL Mini Kot Elbise         6. Ribellion Sweatshirt

 

Monica Geller (Courteney Cox)

Monica Geller, tam bir düzen hastası. Dağınık, düzensiz ve temiz olmayan hiçbir yerde ayakta kalamaz. Bu tertipli karakterin kıyafetlerine baktığımızda ise daha çok sadelikten yana seçimler yaptığını görebiliyoruz. Çok parça, kat kat, abartılı kıyafetler aksine daha sade, az parçadan oluşan fakat genel olarak temiz ve hoş görüntü oluşturan parçalar seçtiğini görebiliriz.

Seçilen Ürünler

1.BSL Pantalon     2. Armani Jeans        3. Emporio Armani Pantolon 

4. Rue İnce Askılı Atlet    5. adl Kısa Ceket     6. Rue Beyaz Gömlek

 

Phoebe Buffay (Lisa Kudrow)

Phoebe Buffay, dizinin çocuksu, çook vicdanlı ve masum karakteri. Tüm dizi boyunca elinden bırakmadığı gitarı ve söylediği şarkılarla herkes tarafından çok büyük bir sempati kazandı. Sesin değil de, söyleyenin tavrının önemini gördük belki de Phoebe’ de. Bu yüzden çok sevdik.Çünkü o Phoebe, ailenin masum, deli kızı. Niyeti iyi, niyeti !

Tarzı da tam kendisi gibi, özgün. Bohem parçalar, salaş kıyafetler ve etnik desenler de tam ona göre. Sürekli değişen saç modeli, birbirinden farklı yüzükleri ve özel taşlı kolyeleriyle tam bir Bohem Prenses.

Seçilen Ürünler

1.Ribellion Piliseli Etek     2. Aslı Gibidir Yelek     3. Lidyana Collection Kot Ceket

4. Vekem Yelek                5. Mizalle Etnik Yelek     6. M Missoni Pantolon

FRİENDS

 

 

Leave A Reply

Navigate