Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz Tatil Rotaları

Tatile çok az vakit kaldı ve siz hala plan yapmadınız mı? Siz son dakikacılara özel vizesiz gidebileceğiniz birbirinden güzel yurt dışı tatil rotaları hazırladık!

1. Brezilya

Güney Amerika’nın en önemli yerlerinden biri olan ve Rio karnavalı ile ün salmış Brezilya, vizesiz gidebileceğiniz rotalardan ilki. Brezilya’da turistler tarafından en çok tercih edilen şehirlerden biri Rio de Janeiro. Burada Kurtarıcı İsa Heykeli gibi tarihi mekanların yanı sıra eğlence de mevcut. Örneğin Dünyanın en ünlü plajlarından birisi olan Copacabana Plajı Rio de Janeiro’da bulunuyor. Copacabana Plajında yol boyunca bisiklet sürebilir, gündüzleri güneşlenip teninize bronzluk katabilir, ve sayısız cafe ve restoranlardan birinde oturup Brezilya mutfağını keşfedebilirsiniz. Kısacası Brezilya’yı özetleyen her şey Copacabana Plajında! İşte plajda şıklığınıza şıklık katacak stil önerileri:

Brezilya Kombini:

  

1. NUR KARAATA Mayo⎜2. RAY-BAN Güneş Gözlüğü⎜3. NOMADIC STATE OF MIND Terlik⎜4. LIDYANA COLLECTION Pareo

2. Fas

Vize muafiyeti olan bir diğer tatil rotası ise Fas. En meşhur ve hareketli şehirleri olan Kazablanka ve Marakeş’te rengarenk bir kaçamak sizi bekliyor. Marakeş’te Majorella Bahçesi ve Kazablanka’daki Kazablanka Katedrali mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Ayrıca, Fas’ın yöresel tatlarını tatmadan kesinlikle dönmeyin. Buradaki sıcak havadan ötürü ince kıyafetler öneriyoruz, böylece gün içerisinde şehri gezerken rahat olursunuz.

Fas Kombini:

  

1. LIDYANA COLLECTION Pantalon⎜2. LIDYANA COLLECTION Tişört⎜3. RAY-BAN Güneş Gözlüğü⎜4. ADİDAS Ayakkabı

3. Budva

Vizesiz seyahatin en çok tercih edilen duraklarından biri olan Budva, Karadağ’ın liman kenti. Bu şehir, hem tarihi dokusuyla hem de deniziyle turistlere güzel bir tatil deneyimi sunuyor. Eski şehir kalıntılarını gezip tarihi bilgi edindikten sonra Budva’nın masmavi denizinde serinlemeyi ihmal etmeyin. Budva’da gezerken çantanızda plaj kıyafetleriniz eksik olmasın çünkü bu güzellikte her an ihtiyacınız olabilir.

Budva Kombini:

  

1. LIDYANA COLLECTION Tulum⎜2. MOVOM SWIMWEAR Bikini⎜3. BUYAZ Çanta⎜4. BIRKENSTOCK Terlik

4. Kiev

Vizesiz tatil dendiğinde aklılara gelen bir başka şehir ise Ukrayna’nın en büyük kenti olan Kiev. Dünyanın en yeşil başkentlerinden biri olan Kiev, yaz sıcağından ufak bir kaçamak için ideal. Hareketli gece hayatıyla da ün salmış olan şehrin romantik botanik bahçesini ve turistik yerlerinden biri olan tarihi Kyevo-Pecherska Lavra kilisesini görmeden dönmeyin. Bizim size önerimiz, buradaki gece hayatı için parti elbisesi gibi şık kıyafetler götürmeniz, ayrıca gündüz için ise şehri rahat gezebilmeniz adına rahat kıyafetler taşımanız.

Kiev Kombini:

  

1. AKEL’S BY EBRU AKEL Elbise⎜2. CASAVIE Ayakkabı⎜3. ATELIER PETITES PIERRES Küpe⎜4. KIA ORA DESIGN Çanta

5. Hong-Kong

Uzakdoğu’nun en güzel şehirlerinden biri olan Hong-Kong Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor. Bizim önerimiz Eylül-Nisan arası gitmeniz, aksi takdirde muson yağmurlarına maruz kalabilirsiniz. Hong-Kong alışveriş konusunda da oldukça turist çekiyor. Vergi uygulaması olmadığından dolayı özellikle elektronik ürünler çok uygun fiyata satışa sunuluyor. Ne giyelim diye soracak olursanız nem oranı çok yüksek olduğu için tercihiniz ince kıyafetlerden yana olsun. Ayrıca yanınızda her an bir yağmurluk bulundurmanız tatsız bir yağmur baskınında hayat kurtarıcı olabilir.

Hong-Kong Kombini:

  

1. NIKE Ayakkabı⎜2. PARKBRAVO Yağmurluk⎜3. JBL Kulaklık⎜4. NIKE Şort

Şimdiden iyi tatiller!

 

HAYAL İLE GERÇEĞİN BİRLEŞTİĞİ ÜLKE: İTALYA

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigate