Vücut Şeklinize Göre Çanta Seçimleri

 

 

 

Her kadının gardrobunun olmazsa olmazları arasında çantalar önemli bir yer tutuyor.Çanta modelleri; farklı stilleri, renkleri ve çeşitleri ile biz kadınların sürekli kullandığı aksesuarlardır.Renkleri ve desenleriyle tüm ilgimizi üstlerine toplayan çantaları seçerken dikkat etmemiz gereken tek nokta görüntüsü olmamalı.Modaya göre değil vücudunuza göre giyinerek doğru seçimler yapabilir ve iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Proporsyonunuza ve bedeninize göre yapacağınız çanta seçimleriyle hem çantanın hem de kombininizin hakkını verebilirsiniz.

Pekii..Vücut şekillerine göre nasıl çantalar tercih edilmeli?

İnce ve Uzun Boylu Kadınlar 

Bu vücut şekline sahip olan kadınlar çanta seçimlerinde oldukça geniş bir yelpazeye sahip.Omuz çantası, sırt çantası, portföy çantalar gibi birçok model…Fakat uzun boylu ve çok ince bir bedene sahip  olan kadınlar ise çok küçük boyutlu çantaları seçmekten kaçınmalıdırlar.Onun yerine orta boy veya büyük boy baskılı desenli çantalar seçebilirler.

     

1.Tox Leather Çanta                      2. Mof Basics Çanta              3. Maera Design Çanta

 

Kısa Boylu Kadınlar

Kısa boylu kadınlar seçimlerini küçük boyutlu çantalardan yana yapmalılar.Büyük omuz yada sırt çantalarından kaçınmalıdırlar.Çünkü büyük boyutlu çantalar boyunuzu daha kısa gösterebilir.Kalçanızın altına kadar omuzdan astığınız küçük boyutlu çantalar sizin için ideal bir seçim olabilir.

   

  1. Roberto Botticelli Çanta       2. Wonders Of Stone Çanta       3. Roberto Botticelli Çanta

Geniş ve Yuvarlak Kalçalı Kadınlar

Bu tarz vücut şekline sahip olan kadınlar dikkati üst bölümlerine toplamalılar.Bu durumda kısa askılı, orta boylu, renkli ve hareketli desenli çantalar ideal bir şeçim olabilir.Büyük boyutlu çok fazla hareketli,dikkat çeken çantalardan kaçınmalısınız.

      

  1. Wonders Of Stone Çanta    2. Good For Your Mood Çanta    3. Wonders Of Stone Çanta

Büyük Göğüslü ve Elma Şekilli Vücutlar İçin Çanta Seçimi

Büyük göğüslere ve büyük omuzlara sahip olan kadınlar kısa saplı ve küçük boyutlu çantalardan kaçınmalıdırlar.Kolda taşınan omuz çantaları, messenger çanta yada kibar görünümlü bir çanta seçebilirsiniz.

      

  1. Tox Leather Çanta          2. BeeBag Çanta            3. BeeBag Çanta

Kilolu Kadınlar İçin Çanta Seçimi

Bu vücut şekline sahip olan kadınlar ne çok küçük ne de çok büyük çantalara bakmamalıdırlar.Bunun yerine orta büyüklükte çantaları tercih etmelidirler.Küçük boyutlu ve küçük baskılı çantalar ise en çok kaçınmanız gereken çanta modeli olmalı.

      

  1. Morikukko Çanta                  2. Maera Design Çanta                  3.Mof Basics Çanta
  • Renk seçimi de çanta tercihinizde büyük rol oynuyor.Minyon kadınlar seçimlerini sade ve tek renkli çantalardan yana kullanırken,uzun boylu kadınlar ise seçimlerini parlak desenli, dikkat çeken, renkli çantalardan yana kullanmalılar.Bu basit kurallara dikkat ederek size en yakışan çantayı seçebilir ve etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                          Gokce Komurcu Kosmos Çanta

1 Comment

  1. Kadın blogu okuyan erkek Reply

    Bundan sonra çanta tercihi yanlış olan hanımefendilere farklı bir gözle bakacağım. Şaka bir yana başarılı bir yazıt ve doğru tespit. 👌🏼

Leave A Reply

Navigate