Yay Burcuna Ne Hediye Alınır?

Yay Burcuna Ne Hediye Alınır?

Aralık demek yay burcu demek! Özgürlüğüne düşkün, neşeli, konuşkan yay burçları, tepelerinin tası attığında çok çabuk sinirlenirler. Bir yay burcunu sinirlendiyseniz bir an önce ortamdan kaçmanızı öneririz. Düşündüğü şeyi içinde tutamayan, sevdiği insanlara karşı aşırı bonkör ve sevecen olan bu burç grubuna ne hediye alabiliriz hep birlikte bakalım.


YAY KADINI

Bir ortama girdiğiniz anda kanınızın ısındığı bir kadın varsa o bir yay kadınıdır buna emin olun. “Şeytan tüyü” dedikleri şeye fazlasıyla sahip olan bu güzel kadınlar, genellikle çok tatlı ve iyimserdirler ta ki haksızlığa uğrayana kadar! Kızgın bir yay kadının karşısında kim olsa duramaz, onlarla tartışmak gibi bir niyetiniz varsa gardınız önceden alın, kılıçlarınızı hazırlayın. Etraftaki kırılacak nesneleri de toplayın ne olur ne olmaz! Üretken, kendisiyle barışık, kendine has bir güzelliğe sahip yay kadınlarının içten gelen bir şıklık anlayışları vardır. Yine de “çok yapılı” görünmeyi sevmezler, moda seçimlerinde rahatlık her zaman ön plandadır.


1. Rue, Boğazlı Triko

İşlevsel modanın kitabını yazmış olan yay kadını dolabına soktuğu her parçanın bir işe yarıyor olması konusunda takıntılıdır. Asla giymeyeceği parçaları almaz, aldığı her parçayı da her şeyle kombinleyebilmek ister. Rue markasının boğazlı bej trikosu her mevsimde yay kadını için kurtarıcı bir parça olabilir. Bu şık triko bluzu kış günleri blazer’ların içine, yazları etek, şort kombinlerine uyarlayabilir.

 


2. Casavie, Sneakers

Renk seçimi ve modeli ile Yay kadının gönlünü fethedecek bir başka parça daha! Rahatlığı her şeyin önüne koyan yay kadınları için günlük kullanımda sneakers ayakkabılar olmazsa olmazlardandır. Casavie markasının şık altın toka ve şerit detaylarıyla hareketlendirdiği krem sneaker, yay kadının bir ayakkabıdan bekleyebileceği her şeye sahip.

 

 


3. Atelier Petites Pierres, Küpe

Öyle rahatına düşkün olduğuna bakmayın. Yay kadını eğer şık olmasını gerektiren bir ortama girecekse her ayrıntıyı uzun uzadıya düşünür. Mutlaka uyumlu parçaların peşinden gider, elindeki bütün kartları değerlendirir. Atelier Petites Pierres’in şık ama abartıdan uzak inci detaylı bu küpeleri Yay kadınına şıklık arayışında büyük yardımda bulunacaktır.

 

 


4. Mare Atelier, Çanta

Belki çoğu yay kadını bu yazdığımıza itiraz edecektir ama yay burcu kadınlarının şanslı renklerinden biri mor. Mor, lila, şeftali tonlarıyla özdeşleşen yay kadınları için, zamansız bir çantaya sahip olmak hayat memat meselesi gibi bir şeydir çünkü o çantayı yıllarca ve her kıyafetle kullanmak isterler. Mare Atelier’in sade ve minimal mor çantası tam da yay kadınının aradığı türden bir tasarıma sahip.

 


5. Burberry, Saat

Yay kadını bir parçaya araba yüküyle para harcayacaksa önce küçük kalp krizleri geçirebilir. Para harcama konusunda biraz eli sıkı olan yay kadınları iyi para vereceği parçalara yatırım gözüyle bakarlar bu yüzden “olacaksa en iyisi olsun” mantığında ilerlerler. Burberry markasının bu şık saatini yay kadınına hediye alırsanız mezara kadar onu takacaktır emin olun.

 

 


6. Yves Saint Laurent, Black Opium

Hediye almayı düşündüğünüz yay kadını kahve bağımlısı aynı zamanda çiçeklere düşkün birisiyse bu parfüm tam da onun için yaratılmış! Kahvenin uyarıcı enerjisinin, beyaz çiçeklerin iddialı dişiliğiyle buluştuğu Black Opium Nuit, güne enerjik başlamanızı sağlayan bir kahve kadar enerjik! Yani bu parfümün yay kadını ile birçok ortak noktası var, seçim sizin!

 

 


7. Woodeful Life, Defter

Kaosun içinde de olsa bir düzene sahip olmayı seven yay kadınları, organize olmayı severler. İsterse gidecekleri yer market olsun mutlaka öncesinde alacaklarını düşünürler, sıraya koyarlar. Wooderful life’ın bu şirin defteri organizasyonel çalışmalarında yay kadınının en yakın arkadaşı olabilir.

 

 

 


8. Bakır İstanbul, Lamba

İşte işlevsel ve pratik yay kadınını mutlu edecek bir diğer hediye alternatifi! Yaşam alanına fazlasıyla bağlı olan yay kadını için evinden daha güzel bir yer yoktur. Gezmeyi keşfetmeyi ne kadar sevseler de ev özlemleri her zaman içlerinde yanar. Yay kadınının birtanesi evi için alacağınız şık bir hediye en az üst baş kadar onu mutlu edecektir.

 

 

 


YAY ERKEĞİ

Sakin, ağırbaşlı yay erkekleri tam adsız entellektüellerdir. Neyi bilip bilmediğini asla anlamazsınız çünkü şov peşinde koşmazlar ama sorarsanız paylaşmaktan da geri durmazlar. Sinirli hallerinde bile kontrolü elden bırakmamaya özen gösteren yay erkeğinin de bir sınırı vardır elbette. O sınırı fazla zorlamamanızı öneririz çünkü bir yay erkeğini sinirlendirmek gerçekten özel bir çaba gerektirir. Aşina olmadığı ortamlarda geri çekilen, sevdiği ortamlarda ise akılcı esprileriyle herkesi etkileyen yay erkeklerini ilk başlarda çözmekte zorlanabilirsiniz çünkü kartlarını asla açık oynamazlar. Yeterince güven sağladığınızda ise bütün hayatını sizinle paylaşabilir. Her yay erkeğinin özgün ve eşsiz bir tarzı vardır ve burcun kadını gibi rahatlıkları asla vazgeçmeyecekleri şeyler arasındadır.


1. Lacoste, Triko

Modaymış, trendmiş bunlar yay erkeğini öyle kolay kolay etkileyen faktörler değillerdir. Yay erkekleri üzerine yakışmayacağını düşündüğü hiçbir şeyi gardırobuna kolay kolay eklemez. Alacağı bir çift çorap dahi olsa üzerine uzun uzun düşünür öyle karar verirler. Lacoste’un ikonik polo yaka trikosu, yay burcu erkeğinin bir kıyafetten beklediği her şeyi karşılıyor: işlevsellik ve zamansızlık.

 

 


2. Cabani, Bot

Kış geldi! Yay erkekleri isteseler de istemeseler de artık bot alışverişine çıkmak zorundalar. Siz hayatınızdaki yay erkeğinden önce davranın ve Cabani’nin bu şık binici botunu ona hediye edin çünkü ona kalırsa her bir seçeneği önce kafasında listeler sonra en az 5 gün düşünür ve bir botu alma süresi neredeyse bir ayı bulabilir.

 

 


3. Komono, Saat

Hepsinde olmasa da bazı yay burcu erkeklerinde tembellik ve ağır kanlılık belirtileri zaman zaman baş gösterir. Bir yerlere geç kalma konusunda bazıları oldukça iddialıdır sebebi de evde uyuyor olmaları değil hazırlanıp bir türlü evden çıkamamaları durumudur. Siz etrafınızdaki yay burcu erkeğinin koluna bir saat mutlaka takın, yine de “nerede kaldın?” sorusuna mantıklı bir cevap beklemeyin çünkü “lavaboyu ovuyordum” gibi mantıksız bir gerekçe bile yay erkeği için çok mantıklı olabilir.

 


4. American Crew, Sıvı Wax

“Saçım mı? Ne jölesi yahu Allah vergisi” işte yay erkeğinden duyabileceğiniz türde bir yalan. Düzen hastası yay erkeğinin saçına bakmadan evden çıktığı gün sayısı bir elin parmaklarını geçmez. “Hiçbir şey yapmadım” dese de sakın aldanmayın. American Crew’ın sıvı saç şekillendiricisine ilk bakışta çok heyecanlı tepkiler vermeseler de üzülmeyin, içten içe sevinçten parendeler atmaya başladılar bile!

 


5. Pisen, Kulaklık

Biz bugüne kadar müziğe aşırı ilgisi olmayan, müzikten anlamayan bir yay erkeği ile karşılaşmadık. Müzik konusunda çok hassas olan yay erkekleri bu konuda bir alışveriş yapacak olduklarında sizi canınızdan bezdirebilirler. “Onu mu alsam bunu mu?” sorularıyla günlerce sizi darlayabilir, sonunda “Aslında ihtiyacım yok” diyip vazgeçebilirler. Pisen’in yüksek kalite çevreci materyallerden üretilen kulaklığı sizi bu büyük dertten kurtaracaktır.

 


5. Leather & Paper, Pasaportluk, Kartlık

İşte yay erkeğinin gönlünü fethedecek bir hediye alternatifi daha! Gezmeyi, keşfetmeyi seven yay erkeği seyahat etmeye de bayılır. Fonksiyonellikle şıklığı bir arada sunan Leather & Paper pasaportluk, sade tasarımı ile yay erkeğinin favori hediyeler listesinde baş köşeye oturabilir.

 

 

 


7. Knock Knock, Defter

Burcun kadını gibi erkeği de atacağı her adımı öncesinden planlamayı sever hatta bu neredeyse elinde olmayan bir şeydir. Hayatınızdaki yay erkeğini hiç not alırken görmediyseniz şaşırmayız çünkü o bütün notları kafasının bir köşesine yazıyordur. Farkındalığı yüksek, kendinin bilincinde olan yay erkeği için Knock Knock’ın espritüel defterlerinden birini alabilirsiniz, elbet bir gün işi düşer, bir şeyler karalar.

 

 


8. Timberland, Şapka

Mevsim şartlarına göre giyinmeyi çok iyi bilen yay erkeği kış aylarında üşümemek için bütün önlemleri almakta her zaman için kararlıdır. Timberland’in kadife kumaştan üretilen bu şapkası, hem onun zamansız tarzına uyumlu bir arkadaş olacak hem de her parçada aradığı işlevsellik özelliğini fazlasıyla karşılayacaktır. Şimdiden hayatımızdaki bütün yayların doğum günleri kutlu olsun! Umarız bir gün paraya kıyarlar ve gönüllerince harcama yaparlar!

 

 

 


AKREP BURCUNA HEDİYELER

OĞLAK BURCUNA HEDİYELER

1 Comment

  1. Pingback: Oğlak Burcuna Ne Hediye Alacağım? - Number L

Leave A Reply

Navigate