Yeni Bir Yıl, Yeni Bir Sen

Herkese yeni bir yıldan merhaba:)

Bu yıl biraz daha aktif ve motive olmak istediğinizi biliyoruz bu yüzden de 2021’in ilk günlerini bu yıla dair hayal ve hedeflerinizi bir kenara yazmadan geçirmemenizi öneriyoruz. Bu hayalleri gerçekleştirip sene sonunda yanlarına bir tik koymak paha biçilemez. Geriye dönüp baktığınızda, o yılın size neler kattığını görmek bir sonraki yıl bile etkisini koruyor!

Bu yıl için ilk önerimiz: Günlük, planlayıcı veya ajanda tutmanız. Yazmak, içinde bulunduğunuz günün nasıl geçtiğinizi size en iyi şekilde anlatan yöntemdir. Ajanda ise, günlerinizi planlı ve efektif geçirmenizi sağlar. Bu defterleri renkli ve desenli tutarsanız, sizi ne kadar motive ettiklerine inanamayacaksınız. Bunu alışkanlığa dönüştürdüğünüzde ise, size olan yararlarını çevrenize aktarmayı unutmayın.

Lidyana.com’ un sizlere sunduğu en güzel defterler için, tıklayın. 

İkinci önerimiz ise, spor. Yeni bir yıla girince kışın bitmesine az kalmış oluyor. Bu demektir ki güneşli günler kapıda! Henüz hafta sonu karantinaları devam ederken, bunu fırsata çevirip spor alışkanlığı yaratmak sizin elinizde. Peki, spor yapmak için nasıl motive olabiliriz ve evde spor için nelere ihtiyacınız var? Çoğu zaman bizi başlatacak gücü ve enerjiyi bulamıyoruz ancak çevremize baktığımızda ilk adımı atan herkesin ilerlediğini görüyoruz. Aslında ilk aşamada ne ağırlık, ne de direnç bantlarına ihtiyaç var. Sadece seni motive edecek bir mat ve enerjik bir sen yeterli!

İşte bu ilk adımı atmak istersen, rengarenk, spor, yoga hatta meditasyon için bile kullanacağınız matlar için tıklayın. 

Son önerimiz ise, sağlıklı yaşam. Hepimiz karantinadan veya evde olmaktan sıkılsak da, çok iyi biliyoruz ki ev alışkanlık kazanmak istediğimiz her şey için çok doğru bir alan. Dışarıdaki eski hayat koşturmacamızda, ofisimizde, otobüste belki hep dışarıdan yemek söylemek veya bir kafeye oturmak zorunda kalıyorduk. Ancak şu an evde kendi sağlıklı yemeklerimizi yapıp, yemenin tam zamanı! Yemek yapmaktan veya yemekten hoşlanmıyorsan, bu yıl bir de renkli tabaklar, gold çatal kaşıklar veya farklı farklı bardaklarla dene. Bol su içip, sağlıklı beslenmenin bedenine etkisini gördüğünde bu durumdan hiç vazgeçmeyebilirsin 🙂

Lidyana.com’ daki yemek yapmayı sevdiren en eğlenceli mutfak ürünleri için tıklayın.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz!

Ladin O.

Leave A Reply

Navigate